in

Ефективни вежби за грб: Тие се прават само 8 минути на ден, и можат да го подобрат држењето на телото и да ја ублажат болката!

Поради современиот начин на живот, кој вклучува многу седење и гледање на мобилен телефон, таблет или компјутер, први страдаат грбот, рамената и вратот.

Неправилната положба на седење ги оптоварува вратот и грбот и влијае на целокупната поза, што се влошува со појасот. За среќа, одредени вежби можат да ги ублажат овие заболувања.

Откривме тренинг што се состои од неколку лесни вежби кои значително ќе го подобрат држењето на телото, но и ќе ја ублажат болката. Треба да одвоите само 8 минути на ден, и ако сте упорни, за кратко време ќе почувствувате дека мускулите на грбот се многу посилни и дека држењето на телото е подобрено.

Иако се многу лесни за изведување, тие се многу ефикасни. Ги погодуваат вистинските мускулни групи, ги зајакнуваат и истегнуваат, што придонесува за севкупно подобро чувство.

На видеото погледнете како изгледа целиот тренинг:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote