in

Што?Што?

“ЕКРАНИТИС„ – нова дијагноза во медицината!

Во моментот кога ќе му дадете мобилен телефон на шестмесечно или едногодишно дете, ќе добиете неколку минути мир, но ќе изгубите многу.

Дефектолозите честопати ја кажуваат оваа реченица на родителите чии деца имаат говорни и јазични проблеми и нарушување на вниманието. Забележлив е бројот на деца кои зборуваат подоцна. Се случува децата да зборуваат англиски, бидејќи не ја гледале содржината на нивниот мајчин јазик.

Тој посочува дека „скринитис“ како дијагноза официјално не постои, но дека има тенденција да се појави во одреден момент.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote