in

Што?Што?

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ОКЕАН ОД 18 ТОНА ЕКСПЛОЗИВ! [ВИДЕО]

Американската морнарица го тестираше својот носач на авиони на источниот брег и по тој повод беа активирани над 18 тони експлозив.

Морнарицата спроведе тест наречен „Испитувања со целосен удар на шок“ на источниот брег и по тој повод беа активирани над 18 тони експлозив со цел да се тестира пристапот до носачот на авиони „USS Gerald R. Ford“, во борбени услови.

Експлозијата предизвикана од ова тестирање е регистрирана како земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала.

По тестирањето, превозникот ќе биде поправен и модернизиран.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote