in

Многумина повредени по експлозија на гас во кафуле во Косово!

Голема експлозија на канистер со гас одекна низ кафуле во градот Урошевац/Феризај во Косово, при што беа повредени десетици. Локалните власти велат дека четири лица се во критична состојба.

Пациентите биле итно пренесени на лекување во Приштина поради сериозноста на изгорениците што ги претрпеле.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote