in

Поради експлозија во вселената, можно е да се соочиме со проблеми со телефоните!

earth horizon from space with starfield copyright Bill Frymire Jan 2004

Во нашата галаксија се случи експлозија која предизвика голем блесок и се рашири низ Сончевиот систем. Научниците веруваат дека причината за експлозијата е неутринска ѕвезда и можно е таа да предизвика проблеми со телефонската мрежа околу планетата.

Проучувањето на експлозијата ќе ни помогне во разбирањето на гама зраците, кои воедно се едни од најсилните експлозии што се случуваат во вселената, според научниците.

Земјата, од време на време, е погодена со ваквите зраци, но редок е случајот да биде погодена од зраци кои произлегле од експолијата што се случи неодамна.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote