in

ШОКАНТНО! Елен доби награда и покрај обвинувањата дека злоупотребувала работници!

И покрај обвинувањата за токсична работна атмосфера и малтретирање на работното место, водителката Елен Деџенерис ги доби Наградите на народот, признание во категоријата најдобро дневно ток-шоу во Соединетите држави.

Премиерата на новата сезона започна на 20 септември, по бурното лето во кое дури беше покрената истрага против домаќинот и нејзиниот тим.

Целата приказна ескалираше во април оваа година, откако беа намалени платите на работниците, меѓу епидемијата на пандемија на коронавирус. Тие исто така беа вознемирени што Елен најми надворешна компанија да емитува емисии од карантин, односно нејзиниот луксузен дом, а не самите тие.

Започна внатрешна истрага од групата за односи со вработените, сопственикот на „WBTV“ и групата „Warner Media“, со цел да се утврди вистината за шокантните обвинувања во кои Елен беше обвинета за мобинг.

Испратени биле писма до вработените во кои биле известени дека ќе бидат испрашувани. Истрагата беше поттикната од нивните јавни признанија и обвинувања за малтретирање, расистички испади и заплашувања од презентерката.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote