in

ЧУДО ОД БИБЛИСКИ ПРОПОРЦИИ: Елен трча на вода во Алјаска! (ВИДЕО)

Невидено нешто беше фатено со камера во водите на Алјаска. Во видеото можеме да видиме како елен оди на водата! Видеото можете да го погледнете подоле:

Видеото беше снимено од Кристи Паниптчук откако таа се возела со брод во една река во Алјаска. На неа и се придружил елен кој одел на водата. На снимката можеме да видиме како еленот се одлаечува од бродот трчајќи на водата без мака!

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote