in

Нетфликс потврди Elliot Page ќе се врати во третата сезона на Umbrella Academy!

Стриминг гигантот Netflix потврди дека Elliot Page, актерката која го промени полот од жена во маж, ќе се врати да глуми во третата сезона од светско популарната серија Umbrella Academy, која ќе започне со снимање во Фебруари 2021.

Page, која порано беше позната како Ellen, се претстави како трансџендер неодамна, односно го промени полот од жена и сега се претставува како маж. По овие новости, Netflix ја подржа актерката и изјави дека е горд на неа, и воедно потврди дека таа ќе се врати да сними уште една сезона од серијалот Umbrella Academy.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote