in

Елмас има желба да остане во Наполи до крајот на кариерата!

Македонскиот репрезентативец има договор со италијанскиот клуб до 30 јуни 2025 година и ја игра втората сезона во дресот на „наполитанците“.

Елиф Елмас и натаму го привлекува вниманието и на другите врвни европски клубови, како Бенфика и Борусија Дортмунд.

Агентот на нашиот играч, Џорџо Гарди во интервјуто за „Тутомеркатовеб“ зборуваше околу иднината на македонскиот фудбалски „Дијамант“:

– Желбата на играчот е да ја заврши сезоната во Наполи, а потоа се фокусира на Европското првенство – вели Гарди.

Потсетување, нашата А селекција за првпат ќе игра еден континентален собир, а се наоѓа во групата со Холандија, Украина и Австрија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote