in

Елмас стрелаше во победата на Наполи!

Репрезентативецот на Македонија, Елиф Елмас успеа да го постигне својот прв гол оваа година. Наполи се сретна со Специја и успеа да слави со убедлива победа од 4-2.

Елмас беше стрелец на четвртиот погодок, а сите голови на Наполи беа постигнати во првото полувреме. Во листата на стрелците, освен Елмас, се запишаа и Кулибали, Политано и Лозано. Ова е трет гол на Елмас во дресот на Наполи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote