in

Една од компаниите на Илон Маск ќе произведува текила! Видете за која компанија станува збор! (ФОТО)

Во 2018, Тесла се нашали за време на 1ви Април дека ќе објави „теслакила“ и компанијата за електрични автомобили сега тоа го прави реалност! Тесла е популарна по нивните електрични автомобили, но познато е дека имаат и одлична смисла за хумор. Кога извршниот директор Илон Маск се нашали на Твитер дека планира да произведува текила никој не го сфаќаше озбилно. Но сега компанијата објави своја високoкласна верзија на алкохолниот пијалок.

Тесла Текила е новиот производ на компанијата! Ова шише од 750 милилитри ќе чини неверојатни 250 долари, но за колекционерите на алкохолни пијалоци ова уникатно шише е нешто што мора да го имаат во кабинетот за пијалоците. Овој нов производ на Тесла изгледа како да е направен на шала, а не сериозен производ и ќе има лимитирана количина која ќе се продава само во САД.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote