in

Францускиот претседател Емануел Макрон позитивен на COVID-19!

Во изјавата дадена од францускиот претседателски кабинет беше наведено дека претседателот Емануел Макрон покажува знаци на коронавирус и дека му беа направени тестови кои излегоа позитивни.

Ќе остане 7 дена во карантин

Беше објавено дека тестот за коронавирус направен на Макрон е позитивен. Во изјавата дадена од претседателскиот кабинет беше наведено дека Макрон ќе се изолира 7 дена и ќе продолжи со својата работа во овој период.

Новите случаи се намалиа како резултат на рестриктивните мерки

Откако секојдневните случаи на коронавирус во Франција го достигнаа својот врв во ноември, тие се намалија како резултат на преземените мерки. Додека дневниот број на случаи во земјата беше меѓу 10-15 илјади, 289 лица починаа на 16 декември поради коронавирус.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote