in

ЈА ПОКАЖА БРЕМЕНОСТА! Emily Ratajkowski во несекојдневно издание!

По две години брак, популарната манекенка и нејзиниот сопруг ќе имаат дете.

Една од најпопуларните модели во светот, Емили Ратајковски и нејзиниот сопруг, продуцентот Себастијан Бера Меклард, го очекуваат своето прво дете.

Емили ја даде оваа ексклузива на списанието „Vogue“, а сними и видео во кое забележа промени во текот на бременоста, додека на една од сликите позираше целосно гола, покривајќи ги интимните делови со раката и истакнувајќи го видливиот стомак.

Во текстот на авторот за споменатото списание, манекенката истакна дека не сака да го знае полот на бебето, па раскажа една смешна ситуација – што велат таа и нејзиниот сопруг кога ќе ги прашаат дали сакаат девојче или момче повеќе.

Кога сопругот и јас ќе им кажеме на нашите пријатели дека сум бремена, првото прашање после: „Честитки“ е скоро секогаш: „Дали знаете што сакате?“. Ние сакаме да одговориме дека нема да го знаеме полот додека нашето дете не наполни 18 години и дека тогаш ќе не известат за тоа – напишала Емили.

Манекенката исто така истакна дека како дете замислувала да има девојче, помала верзија за себе, но дека сега сфатила дека никогаш не размислувала за можноста да има син.

Се сетив како дете играв, држев кукли и се сликав со замислена идна најдобра пријателка – помала верзија од мене – напиша Емили во текстот на авторот.

Ова е прекрасен и застрашувачки концепт, кој не прави беспомошни и понижени. Ми се допаѓа идејата да му наметнам што е можно помалку родови стереотипи на моето дете … Бидејќи моето тело се менува на бизарни и непознати начини, утешно е да добијам какви било информации што можат да направат она што доаѓа да се чувствува пореално – напишала моделот.

ВИДЕОТО МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote