in

Емили Ратајковски објави фотографија додека го дои своето бебе! [ФОТО]

Американската манекенка, по потекло од Полска, Емили Ратајковски, се породи на 8 март годинава, а на синот му го даде името Силвестер Аполо.

Емотивните моменти со бебето ја принудија да објави колаж од споделени фотографии на својот Instagram профил.

„Помеѓу раѓањето и првите моменти со Слае. Lifeивот “, напиша Емили во описот на сликите со своето прво дете.

„Силвестер Аполо ни се придружи на земјата. „Сли пристигна на 8 март 2021 година, во најубавото и нај љубезно утро во мојот живот“, напиша неодамна моделот.

Следеа честитки, но според мислењето на некои обожаватели, не е во ред што трогателните моменти паднаа во втор план, поради масовните коментари за нејзиното изведување за време и по породувањето.

„Не е тоа поентата, зошто треба да коментирате како изгледа сега?“, Праша една девојка.

Патем, новогодишната ноќ е машко име кое потекнува од латинскиот збор „silvestris“ што значи шума, планински човек, во некои земји „новогодишна ноќ“ е исто така име за новогодишна ноќ.

Кога сопругот и јас им кажуваме на нашите пријатели дека сум бремена, првото прашање после: „Честитки“ е скоро секогаш: „Дали знаете што сакате?“. Ние сакаме да одговориме дека нема да го знаеме полот се додека нашето дете не наполни 18 години и дека тогаш ќе не извести за тоа “, рече моделот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote