in ,

УбавоУбаво Што?Што?

ЕНТОНИ ХОПКИНС ОТКРИВА – ОВАА ТЕХНИКА ЌЕ ЈА ИСПОЛНИ СЕКОЈА ЖЕЛБА: Еве што да правите, прави чуда!

Дури и најуспешните луѓе понекогаш се сомневаат во себе. Легендарниот актер Ентони Хопкинс има посебна техника која му помогна да постигне се што сакаше во текот на животот – неговите зборови ја инспирираа и Пенелопе Круз

Нештата не се случуваат во животот не затоа што не сме можеле или не сме можеле да го направиме тоа, туку затоа што не верувавме. Се плашевме од неуспех, верувавме дека немаме доволно знаење, дека не сме подготвени, способни… Се плашевме дека нема да успееме, а не мислевме дека има шанси да бидеме успешни. Треба само да веруваме во себе!

Популарната шпанска актерка Пенелопе Круз неодамна на својот Инстаграм сподели зборови кои ја инспирираат никогаш да не се откаже од своите желби. Станува збор за видео во кое нејзиниот колега, големиот актер, Ентони Хопкинс, зборува за техника која многупати во животот му помогнала да го постигне она што го сакал. Хопкинс има напишано некои од највлијателните филмови и исто толку улоги во неговата биографија, а не престанува да не воодушевува дури и во деветтата деценија од својот живот. Нека ве инспирираат и неговите зборови:

Што сакаш да правиш, прво треба да веруваш во тоа. Дури и ако не веруваш, преправај се дека веруваш, постапувај како да веруваш. Тоа е сета сила, сета моќ. Верувај ми! Многу пати ми помогна. живот, и тебе ќе ти помогне! Затоа никогаш не се откажувај! Верувај, верувај, верувај!“

Како ви се допаѓа?

-3 поени
Upvote Downvote