in

Како изгледаше ерупцијата на вулканот Етна (ВИДЕО)

Вулканот Етна кој се наоѓа во Сицилија, Италија еруптираше за време на вчерашниот ден. Овој несекојдневен настан беше снимен од многу очевидци. Погледнете како изгледаше ерупцијата?

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote