in

Еуро 2020: Kasper Schmeichel открива дека разговарал со судијата после ИНЦИДЕНТОТ на натпреарот помеѓу Англија и Данска

Ѕвездата на Лестер Сити кажува дека разговарал со судијата Danny Mekkelie после инцидентот што се случил на натпреварот кој што заврши со победа на Англија.

За време на изведување на пеналот, некој од трибината со ласерски покажувач се обиде да му смета при изведување на пеналот. Тој кажува: “Му кажав на судијата и тој отиде да поразговара со останатите судии”.

Да потсетиме, Фудбалскиот сојуз на Англија беше казнет со 30.000 евра после полуфиналето на Европското првенство 2020 помеѓу Англија-Данска.

Одлуката е донесена во врска со инцидентот со употреба на ласери од страна на навивачите на англискиот тим, употреба на пиротехника и свирење за време на изведба на националните химни.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote