in

ЕВРО 21 ЌЕ СЕ ОДИГРА ВО ЕДНА ЗЕМЈА?!

Според првичниот план, Европското Првенство во фудбал требаше да се одржи во 12 градови, но Карл-Хајнц Румениге, извршниот директор на Баерн Минхен изјави дека можна е промена на првичниот план.

Директорите на УЕФА размислуваат турнирот да се одигра во една држава поради Ковид-19. Првенството требаше да се одржи во 2020, но беше одложено поради пандемијата. Пред неколку месеци се шпекулираше дека Русија ќе биде домаќин на Европското, но УЕФА ги демантираше овие информации.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote