in ,

СлаткоСлатко

НЕ МОЖАМ ДА ТРЧАМ БИДЕЈЌИ СУМ СТАРА: Ева Лонгорија изгледа како АВИОН, ослабела 25 килограми на ОВОЈ СМЕШЕН НАЧИН! И еве што ЈАДЕ

Ева Лонгорија (46) често добиваше комплименти за својот изглед, а неодамна на одморот во Мексико покажа завидна фигура.

Глумицата сега откри уште една тајна на виткоста и формата. Имено, таа изјави дека може да и се заблагодари на обликот на телото што редовно скока на трамболина и дека тоа го прави по еден час дневно.

“Многу е забавно! И добро е за моите колена бидејќи сум стара. Порано трчав, веќе не можам. Трамбулината е многу добра за вас. Одлична е за моето тело”, рекла Ева.

 

Инаку, по породувањето исфрлила шеќер, тесто и алкохол, а најчесто јаде органска и свежа храна. Таа, исто така, се труди сите нејзини оброци да ги направи зеленчук богат со растителни влакна, како кељ и спанаќ. По оброкот сака да јаде јаткасти плодови со јогурт, а се труди да избегнува шеќер и јаглехидрати.

Сепак, тој секогаш дозволува изневерување еден ден во неделата и јаде пица или чипс бидејќи не е љубител на слатка храна. Знаеме дека појадокот е најважниот оброк во денот, а потоа јаде изматени јајца и свежо овошје. За ручек најчесто подготвува мисирка или пилешко и зеленчук на пареа.

За ужина најчесто избира свежи краставици зачинети со сок од лимон, парче јаболко со сирење или путер од кикирики, а сака и јогурт од ванила. За вечера јаде риба и зеленчук на пареа, а обожава лосос.

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote