in

ГОЛЕМ ТРИК! Еве како да ја користите ТЕНИС ТОПКАТА за да ја отклучите вратата од автомобилот.

Едноставен трик што може да ви заштеди непријатни ситуации.

Несреќи се случуваат постојано, а една од најлошите за возачите е да ги заборават клучевите од автомобилот и да ја заклучат вратата.

Ако ви се случи случајно вакво сценарио, тогаш трик со тениско топче може да ви помогне да го отклучите автомобилот – без да ја оштетите бравата или автомобилот.

Не ви требаат никакви посебни знаења или вештини за овој трик, туку само тениско топче.

  1. Првиот чекор

Направете мала дупка во тениското топче што не треба да биде поголема од ширината на шрафцигерот или самиот клуч.

Ова е клучна работа ако сакате да ја отворите вратата без да го оштетите автомобилот.

  1. Поставување на топката

Топката треба да се стави на бравата на автомобилот. Да бидеме попрецизни, дупката треба да се сврти и да се постави точно на местото на бравата каде што го вметнувате клучот.

  1. Ослободување на притисок

Кога ќе ја ставите топката над бравата, треба да ја исцедите со сета своја сила ако сакате да испуштите воздух од неа директно во бравата.

Истиот притисок треба да ја подигне и ослободи бравата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote