in

ПРОФЕСИОНАЛНИ КУВАРИ МУ СИМНАА КАПА: Едно момче сподели неверојатен трик за одвојување на жолчки од јајце – ова е вистинска магија

Убедливо најлесниот начин!

Со децении се води полемика за тоа како најдобро да се одделат жолчките од белките. Скоро секој професионален готвач има свој начин, а трикот што го сподели едно момче по име Калум Греј на „ТикТок“ ги остави експертите без текст.

Сè што ви треба е едно чешне лук! Прво, скршете го јајцето во сад, а потоа истријте го лукот помеѓу палецот и средниот прст. Користете ги овие прсти внимателно да ја фатите жолчката и префрлете ја во посебен сад. Ете,тоа е толку лесно!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote