in ,

СлаткоСлатко Што?Што?

ОВА Е ФЕНОМЕНАЛНО – Еве се што можете да направите со пастата за заби!

Пастата за заби отстранува бројни дамки, а и „лекува“.
Пастата за заби, што сите ние ја имаме во куќата, може да отстрани многу дамки и да олесни некои заболувања:

Чисто лавабо– Ако ви капнала паста додека ги миете забите, искористете ја – одлична е за миење на лавабоа. Земете сунѓер, потријте и исплакнете – тоа ќе свети.

Чисти дамки на чевли – само додадете малку паста за заби на влажна крпа и исчистете ги дамките од кожените чевли.

ЦД-то може повторно да проработи – мали гребнатини на ЦД-то може да се отстранат со ставање малку паста за заби на памучна крпа или крпа од микрофибер. Исчистете и избришете.

Го извлекува мирисот од шишиња за бебиња – киселиот мирис на млеко понекогаш е тешко да се ослободи со вриење, но комбинацијата на топла вода и паста за заби ќе го неутрализира тој мирис. Исплакнете ги шишињата добро.

Исчистете го ѕидот од боички – Ставете малку паста на влажна крпа и нежно исчистете ги гребнатините на боичките од ѕидот.

Сјај на површина од хром – пастата за заби совршено ќе ги полира хромираните славини и тушеви. По полирање, исплакнете ја пастата.

Смирува каснувања од комарци и други мали инсекти– кога ќе ве каснат, ставете малку паста за заби. Ќе го запре чешањето и ќе ја смири кожата.

Отстранете ги дамките од тепихот – ставете ја пастата директно на дамката и потријте. Исплакнете малку и повторете додека не исчезне дамката.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote