in

Евертон одигра нерешено против Ливерпул

Евертон успеа да ја топи разликата во два наврати откако Ливерпул поведе преку Мане во првото, а потоа преку Салах во второто полувреме. Ливерпул успеа да постигне погодок и во судиското продолжение, но голот беше поништен поради офсајд од ВАР собата. Мане стрелаше уште во 3тата минута во натправарот, а дефанзивецот на Евертон Кеан успеа да го возврати ударот во 19тата минута.

Во второто полувреме Мо Салах се запиша во листата на стрелците, а одговор на тоа доби преку феноменалниот Калверт-Луин со одличен гол со глава. Натправарот заврши со 2:2 и сега Евертон останува непоразен оваа сезона во 5 натпревари. Тие имаат 13 бода и се наоѓаат на самиот врв на Премиер Лигата.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote