in

Евертон подобар од Лидс!

Избраниците на Марсело Биелса разочараа против Евертон откако одиграа одличен натревар минатото коло. Репрезентативецот на Македонија, Езџан Алиоски започна од првата минута, но беше заменет во 78та.

Евертон поведе во првото полувреме преку головите на Сигурдсон и Калверт-Луин, а на самиот старт на второто полувреме Лидс успеа да ја намали предноста преку Рафиња. Конечниот резултат на натпреварот остана 2-1.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote