in

Снимка од раздвојувањето на мразот во езерото Мичиген! [ВИДЕО]

Езерото Мичиген замрзна во САД поради зголемениот студ. Одделен е дел од гигантската ледена плоча што го покрива замрзнатото езеро. Тие интересни моменти беа снимени..

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote