in

Неверојатни факти што не сте ги знаеле!

Man thinking, oh, question, doubt expression, Cartoon style illustration, Character illustrations, New idea, Thinking concept. Vector illustration in cartoon style.

1.Последните зборови на Цезар не биле „Зар и ти сине Бруте?“, туку „И ти ли, сине мој?“.

2.Daniel Craig бил анонимен Storm Trooper во Star Wars: The Force Awakens.

3.Вредноста на богатството на Кралицата Елизабета се проценува на 425 милиони долари.

4.Врне метал на планетата Венера.

5.Тапанарите од Queen И Duran Duran имаат идентично име – Roger Taylor.

6.Над 290 луѓе кој умреле на Монт Еверест засекогаш останале на планината.

7.Само 2 држави во светот имаат виолетова боја во нивните знамиња: Доминика и Никарагва.

8.4 од 7те најпрофитабилни филмови во историјата се објавени во 2015: Avengers: Age of Ultron, Furious 7, Jurassic World и Star Wars: The Force Awakens.

9.Ненасилните обиди за бегање од затвор во Мексико не се казнуваат поради што „е во природата на човекот да бара слобода“.

10.Доколку ја пресечете морската ѕвезда, таа нема да крвари бидејќи нема крв.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote