in ,

WTFWTF Што?Што?

Неколку ФАКТИ кои звучат како лага, но всушност се вистина!

1. Мачките можат да бидат алергични на луѓето.

2. Еднорогот е национално животно на Шкотска.

3. Нил Армстронг никогаш не кажал „Ова е мал чекор за човештвотот“.

4. Отчукувањето на срцето на синиот кит може да се слушне на далечина од 3 километри.

5. Кока кола е првиот пијалок кој бил однесен во вселената.

6. Едно шише вино содржи околу 700 грозја.

7. Стравот од бројот 13 се вика трискаидекафобија.

8. Производството на банкнотата од 1 долар чини 5 центи.

9. Во минатото се доделувало награда за Оскар за најдобар малолетен глумец.

10. Постои светски рекорд за човек со најмногу светски рекорди.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote