in

Неколку ФАКТИ за најпопуларните игри во светот – GTA!

1. Играта GTA Vice City можно е да ја победите во само 57 минути.

2. Во сите серијали на GTA постојат само 2 ликови што се деца.

3. Френклин требало да умре во GTA V и да биде заменет со Ламар.

4. Излегувањето на секоја игра после GTA III било одложувано од студиото Rockstar.

5. GTA има продадено 195 милиони копии од своите игри ширум светот.

6. Неколку ликови во GTA San Andreas се базирани според вистински рапери.

7. Доколку пукнете во месечината во игрите таа ја менува својата големина.

8. Единствени филмови кој чинеле да се направат повеќе од GTA V се последните 2 филма на Пиратите од Карибите.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote