in

Паметните луѓе имаат лош ракопис! Ова се неколку ФАКТИ за ЛУЃЕТО!

A happy circle of friends in the park

1. Научно е докажано дека паметните луѓе имаат лош ракопис.

2. Начинот на кој една личност ги третира луѓето кажува многу за неговиот карактер.

3. Луѓето кои имаат поизразено чувство на вина полесно ги разбираат чувствата и емоциите на другите.

4. Жените имаат дупло повеќе рецептори за болка од мажите, но тие инаат и повисоко ниво на толеранција на болка.

5. Слушањето на музика со висока фреквенција може да ве опушти и да ве направи среќни.

6. Колку повеќе сме среќни, толку помалце спиење ни е потребно.

7. Интелигентните луѓе имаат помалце пријатели од просечните луѓе.

8. Луѓето изгледаат поатрактивно кога зборуваат за работите што ги интересираат.

9. Патувањето го подобрува менталното здравје и го намалува ризикот од срцев удар.

10. Луѓето кои даваат добри совети се обично оние со најмногу проблеми во животот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote