in

Дали ги знаевте овие факти за Северна Кореја?

1. Северна Кореја не е комунистичка држава. Тие се откажале од комунизмот уште во 50тите години.

2. Во Северна Кореја жителите не плаќаат даноци.

3. Северна Кореја е една од најголемите извозници на морска храна во светот.

4. Северна Кореја има задолжителен воен рок и за мажи и за жени.

5. Ким Јонг II трошел по 800,000 долари годишно на Hennessy коњак.

6. Се претпоставува дека Северна Кореја заработува 50 милиони годишно од нелегални активности.

7. Ким Јонг Ун им наредил на сите мажи во државата да ја копираат неговата фризура.

8. Северна Кореја има постигнато гол против Бразил во светското првенство во фудбал.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote