in

Фановите на Daredevil ќе успеат да ја оживеат серијата?!

Фановите покажуваат огромна подршка на суперхеројот на Марвел Daredevil. Серијата се емитуваше на Netflix и имаше голема фан база но стриминг гигантот одлучи да ја прекине на 29ти Ноември 2018. Правата припаѓаа на Netflix, но сега договорот со Марвел истече и правата се враќаат кај MCU.

Фановите сега ургираат да се продолжи снимањето на серијата, па дури и Daredevil да се вклучи во универзумот на Марвел. Фановите исто така сакаат глумецот Charlie Cox, кој го толкуваше ликот на Matt Murdock, да биде вратен во сите идни проекти кои Марвел планира да ги снима околу Daredevil франшизата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote