in

Погледнете го фантастичниот гол на Лео Меси од слободен удар на Копа Америка! (ВИДЕО)

Аргентина го одигра својот прв натпревар во Копа Америка против Чиле кој заврши со реми.

Лео Меси постигна фантастичен гол од слободен удар, додека Варгас успеа да израмни во второто полувреме. Натпревароот заврши со резултат 1-1, но погодокот на Меси долго ќе се памти. Погледнете го ремек делото:

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote