in

Погледнете го фантастичниот гол од слободен удар на Меси против Еквадор! (ВИДЕО)

Лионел Меси постигна гол од слободен удар и ја обезбеди победата на Аргентина врз Еквадор со резултат 3-0.

Напаѓачот на Барселона исто така асистираше на претходните два погодоци во четврт финалето на Копа Америка. Аргентина ќе ги одмери силите со Коломбија во полуфиналето, а мајсторијата на Меси можете да ја погледнете подолу:

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote