in

Федерер и Џоковиќ без проблеми во втората рунда од Ролан Гарос!

Швајцарецот кои моментално е рангиран како осми на АТП листата, се пласираше во третата рунда од Ролан Гарос.

Федерер се соочи со Хрватот Марин Цилиќ и без поголем проблем стигна до посакуваната победа. Натпреварот го заврши по само 4 сетови со резултат 6-2 2-6 7-6(7-4) 6-2. Федерер неодамна наполни 39 години.

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, со фантастична претстава успеа да го „реши“ неговиот противник и стигна до третата рунда од Ролан Гарос 16 пат по ред. 34 годишниот Србин победи 6-3 6-2 6-4 против незгодниот Уругваец, Пабло Куевас.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote