in

Федерер се повлече од Дубаи!

Роџер Федерер одлучи да се повлече од турнирот од Серија 500 во Дубаи следната недела.

Федерер го совлада Дан Еванс во Доха пред да загуби од Николоз Басилашвили.

„Беше одлично да се вратам на ATP турнејата, уживав во секоја минута од моето враќање во Доха. Голема благодарност до мојот најдобар и лојален тим кој ми помогна да се вратам “, напиша Федерер и додаде:

„Одлучив дека е најдобро да се вратам на тренинг и, следствено, решив да се повлечам од Дубаи следната недела.

Претходно, Федерер на конференцијата рече дека за него сезоната започнува кога дел од сезоната ќе излезе на трева.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote