in

Роџер Федерер потврди дека ќе игра на Ролан Гарос!

Тениската легенда, Роџер Федерер потврди дека ќе игра на иконскиот Ролан Гарос, откако пропушти неколку турнири поради повреда. Федерер, 39, ќе се врати на терените по две операции на коленото. Ова ќе биде негов прв Грен Слем од Јануари 2020.

Тој беше во „аут“ дури 14 месеци и планира да се врати на Ролан Гарос кој е закажан да се одржи од 30 Мај. Федерер има само една титула од Ролан Гарос и ја освои во 2009 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote