in

Феноменален трик: Еве како да користите црвен кармин за да ги скриете темните подочнаци!

Ако се борите со темни подочници, овој трик ќе ви биде корисен!

Темните кругови околу очите се естетски проблем кој ги мачи голем број жени. Ако спаѓате во оваа група и веќе сте ги испробале сите методи на покривање и ништо не помогнало, можеби овој трик ќе ви помогне.

Ако им се верува на шминкерите, црвениот кармин може да биде ефикасен во решавањето на овој проблем.

Еве како да користите црвен кармин за да добиете добри резултати:

Се што ви треба е кремаст црвен кармин што ќе го нанесете директно под окото , а потоа лесно тапкајте со прстот или сунѓер. Внимавајте да не ставате премногу кармин.

Потоа нанесете коректори и течна пудра на вообичаен начин. Црвениот кармин дава добри резултати затоа што црвеното ги неутрализира виолетовите тонови на очните капаци.

Погледнете го видеото за да видите како изгледа целиот процес:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote