in

Фернандињо останува во Манчестер Сити уште една година!

Бразилскиот репрезентативец Фернандињо ќе остане во Манчестер Сити уште една година, соопштуваат медиумите од Островот.

36 годишниот фудбалер за врска беше пред истекување на договорот, но и пограј понудите од Јужна Америка, тој одлучи да остане во клубот и следната сезона, откако Пеп Гвардиола го побара тоа од него.

Следната сезона ќе биде негова деветта во дресот на Граѓаните. Тој се пресели на Етихад ос Шахтјор во 2013 година. „Во мојата глава и мојот мозок работата сеуште не е завршена. Затоа одлучив да го продолжам договорот со Сити и да се обидам да му помогнам на клубот да дојде до нови достигнувања“ изјави Фернандињо.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote