in

Фернандо Алонсо заврши во болница!

Поранешниот шампион во најпрестижниот моторспорт во светот Формула 1, беше инволвиран во сообраќајна незгода синоќа и итно беше пренесен во болница во Швајцарија. Алонсо бил удрен додека возел со својот велосипед.

Шпанецот неодамна се врати во Ф1 за клубот на Рено (сегашен Алпине) и неговиот клуб соопшти дека возачот е свесен и комуникативен, но заработил скршеница на вилицата. Сеуште не се знае дали Алонсо ќе го пропушти стартот на сезоната кој е закажан за во Март.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote