in

Погледнете го стартот на ова Ferrari F8 Tributo! [ВИДЕО]

Брукс Вајсблат од DragTimes беше во можност да ги подигне предните тркала на италијанскиот суперавтомобил на неколку сантиметри од земјата.

Да се види како автомобил ги крева предната тркала на драг лента е неверојатна глетка. Истото може да се каже и за Ferrari F8 Tributo. Неверојатно, Брукс Вајсблат од DragTimes беше во можност да го постигне тоа, иако Ферарито можеше да ги крене предните тркала само неколку сантиметри од земјата.

Завиткан во елегантна завршница на Росо Корса, Ferrari F8 Tributo Core го покренува твин-турбо 3.9-литарски V-8 мотор кој дава 710 КС максимална моќност и врвен вртежен момент од 569 lb-ft. Силата се испраќа до задните тркала преку седумстепен DCT. F8 Tributo со тежина од скоро еден ипол тон е супер-автомобил со сите залихи, без модификации.

Неверојатната глетка започнува од 8:40 минута во видеото подолу!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote