in

Netflix прави филм за легендарниот Роберто Баџо (ВИДЕО)

Популарната стриминг платформа Netflix прави филм за легендарниот италијански фудбалер, Роберто Баџо, кој за време на неговата 22 годишна кариера настапуваше за Јувентус, Милан, Интер, Фиорентина, Болоња и Брешка. Поглденете го трејлерот од филмот:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote