in

Најдобрите филмови кои се базирани по вистинска приказна! (ВИДЕО)

This picture taken on April 27, 2018 shows people watching a movie at a cinema in Wanda Group's Oriental Movie Metropolis in Qingdao, China's Shandong province. - A massive "movie metropolis" billed as China's answer to Hollywood opened on April 28, aiming to boost the domestic film industry and attract foreign producers. (Photo by WANG ZHAO / AFP) (Photo credit should read WANG ZHAO/AFP/Getty Images)

Филмовите најчесто се поврзуваат со некаква фикција или пак нешто невозможно во реалниот свет. Но има и такви кои се инспирирани од вистински случки што дирекно го погодиле режисерот. Има и филмови кои се базирани потполно врз вистински приказни. Погледнете неколку такви во видеото:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote