in

Овие филмови ќе ве внесат во поразличен свет и ќе ви помогнат да ја избегнете секојдневната монотонија!

Седејќи дома, заробени во секојдневната монотонија, кратките денови и долгите ноќи, можете да „избегате“ во друг свет, се што ви е потребно е еден обичен екран. Овие „портали“ можете да ги добиете преку Netflix, HBO или останатите стриминг услуги. Ви ги претствуваме филмовите кои ќе ве транспортираат во поразличен свет:

Ready Player One

Овој блокбастер на Стивен Спилберг ја раскажува приказната на еден тинејџер во блиска иднина во која преовладува виртуелната реалност кадешто можеме да правиме се што ни доаѓа на ум.

Jumanji: Welcome to the Jungle

Совршена комбинација на комедија и акција е тоа што ни нуди овој филм. Популарниот Џуманџи во кој главните улоги им припаѓаат на The Rock, Kevin Hart, Karen Gillan и Jack Black ќе ве насмее и ќе ви понуди уникатно искуство.

Space Jam

Апсолутен погодок кога се во прашање спортските филмови. Комбинацијата на Мајкл Џордан со Багс Бани е нешто што не го баравме, но ни беше потребно.

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Малку поразлична верзија на популарниот суперхеро. Во овој анимиран филм човекот-пајак е познат како Miles Morales и се обидува да се справи со многу незгоди. Покрај одличната приказна, филмот има и феноменална колакција на песни.

Gravity

Тензичен филм во кој главниот јунак го толкува George Clooney. Што името Clooney се спомнува, веднаш знаеме дека филмот ќе биде одличен, но доколку го споиме со вселената, тогаш добиваме нешто уникатно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote