in ,

СлаткоСлатко

Филмската екипа на Хари Потер се собира на 20-годишнината од неговата премиера

Магијата се враќа на големата врата… или, можеби подобро кажано, на малите екрани! Тимот од филмовите за момчето волшебник Хари Потер повторно ќе вкрстува стапови, со цел да ја одбележи 20-годишнината од премиерата на првиот филм.

 

Хари, Рон и Хермиона, како и Даниел Редклиф, Ема Вотсон и Руперт Гринт, ќе бидат заедно пред камерите за прв пат по завршувањето на снимањето, а сето тоа во ретроспективен специјал на стриминг сервисот HBO MAX, кој ќе биде емитувано на 1 јануари.

Не се познати повеќе детали, но се знае дека пред камера ќе се појави режисерот на првите два филма Крис Колумбус, како и добар дел од оригиналната актерска екипа: Хелена Бонам Картер, Роби Колтрејн, Рал Финс. , Џејсон Ајзакс, Гери Олдман, Имелда Стаунтон, Том Фелтон. , Џејмс Фелпс, Оливер Фелпс, Марк Вилијамс, Бони Рајт, Алфред Енох, Метју Луис, Евана Лихт и Иан Харт.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote