in

Филмови кои не се хорор, но не плашеа кога бевме деца

1.Е.Т. The Extra-Terrestrial

„Многу се плашев од Е.Т. кога бев дете. Ги сакам хорор филмовите и ретко се плашам од нив, но овој лик ми беше многу страшен.“ напиша еден корисник на социјалните мрежи.

2.The Wizard of Oz

„Моите кошмари од детството беа поради Wicked Witch од овој филм. Не можев да одам до тоалетот касно во ноќта бидејќи се плашев да не искочи од некаде.“ напиша еден фан на филмот.

3.Labyrinth

„Куклите од Labyrinth ми задаваа кошмари како дете. Не можев да разберам како луѓето ги обожаваа. Тие се обидоа да ја тргнат главата на Сара!“ дополни друг корисник на социјалните мрежи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote