in

Фиорентина остана без тренер!

GIJON, SPAIN - OCTOBER 16: Head coach Cesare Prandelli of Valencia CF looks on prior to the start the La Liga match between Real Sporting de Gijon and Valencia CF at Estadio El Molinon on October 16, 2016 in Gijon, Spain. (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Поранешниот менаџер на италијанската репрезентација, Цезар Прандели ја напушта Фиорентина. Менаџерот дал отказ поради лични причини, соопштуваат италијанските медиуми.

Прандели, 63, беше назначен за тренер на Фиорентина минатиот ноември, откако Џузепе Јачини беше отпуштен. Натпреварот во недела против Милан од кој загуби со 3-2 беше последен натпревар на Прандели на клупата на Фиорентина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote