in

Фоден спасуваше водство на Сити во завршните минути!

Во рамките на четврт-финалеот од Лигата на Шампиони се сретнаа екипите на Манчестер Сити и Борусија Дормунд. Сити го имаше поседот на топката, но и Борусија знаеше да се закани преку одличните офанзивни фудбалери.

Во првото полувреме, доминацијата на Сити беше поизразена, а тоа го докажа одличниот погодок на Де Брујн по асистенцијата на Махрез. Во второто полувреме се играше напет натпревар и гостинските фудбалери стигнаа до значајен гол во гости преку Марко Ројс.

Фил Фоден сепак успеа да ја спаси победата на Сити во 90та минута од натпреварот и го постави конечниот резултат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote