in

ПОЧНАВ ДА ПИЈАМ СЕДАТИВИ: Фолкерката и атлетичарот раскинаа по 13 години.

Тешко и е.

Тие важеа за еден од најхармоничните парови, но по 13 години, секој тргна по својот пат. Бугарскиот боксер Кубрат Пулев неодамна ја раскина врската со сонародничката Андреа Сахара, позната фолкерка. Беше исклучително тешко.

  • Славата е меч со две острици. Ми носи приход, но веќе чувствувам ужас кога ќе влезам во ресторан и ќе сретнам туѓи погледи. Цената што ја платив е висока. Го изгубив чувството за тоа кој сум и здравјето ми се влоши. Ако сакате да бидете на врвот, мора да заборавите на приватноста. Работев 24 часа на ден и немав ниту простор за дишење. Станав како робот.
  • Славата ги менува луѓето, ставовите за животот. Нема ефтин ручек кога сакате да јадете во скап ресторан, како што велат тие. Во еден момент, го изгубив чувството за личност, бидејќи ако сакате да бидете на врвот, мора да заборавите дека сте човечко суштество. Кубрат не можеше да ме разбере, ме скрши, почнав да земам седативи. Сфатив дека долго време се обидував да живеам во измислен свет. Неговиот бакнеж со Џени Суши беше судир на реалност и фантазија во која живеев. Тогаш сè се скрши. Кога целиот свет се сврте против него, јас бев со него, го бранев и не сакав да се предавам …- изјави Андреа.

Во момент на голем бес, таа влезе во автомобилот, ја вклучи музиката и започна брзо да вози, со што го ризикуваше сопствениот живот, но и животот на другите.

  • Немав идеја дали минувам низ црвено и дали може да удрам дрво со автомобил. Јас едноставно го сакав тоа, и тоа беше грешка – признава Андреа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote