in

Реални фотографии кои ќе ве натераат да помислите дека се фотошопирани!

Pau Buscato е уметник кој слика секојдневни ситуации и ги прави фотографиите неверојатни со манипулација на аголот и сенката, но не ги фотошопира. Тие изгледаат како да се наместени и се насликани со помош на глумци, но всушност тие се од секојдневни луѓе. 

На Buscato му се потребни неколку денови, месеци па дури и години да ја наслика перфектната фотографија. Но кога ќе ги погледнеме неговите фотографии, тие едноставно се неверојатни. Тој поминува седум часа дневно, шетајќи низ улиците во различни градови, со цел да ја наслика совршената фотографија.

Тајната на правењето на вакви фотографии лежи во трпението и едноставната среќа да успеете да се најдете во вистинското место во вистинско време. Неколку од неговите дела можеме да ги погледнеме подоле:

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote