in

Франција ги забрани летовите со Бразил поради мутираниот коронавирус!

Бразилската мутација на Ковид-19 завзема се поголем замав во светот, а светските сили стравуваат за нејзино проширување во нивните држави. Една од овие држави е и Франција и тие први се одлучија за превземање на чекори.

Властите на Франција се одлучија да ги прекинат сите летови помеѓу Бразил и нивната држава поради загриженоста за ширење на бразилската мутација на Ковид-19, која експертите проценуваат дека е најопасна досега.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote